Hakkındaki iddialar

Şahsıma ait bu web sayfasını yapma ihtiyaçım, şahsım adına yapılan haksız ve mesnetsiz suçlamlara bir cevap verme ve bu suçlamaları mahkeme kararları ile çürüterek ve suçsuzluğumu  ispat ederek kamuoyuna şahsım hakkında doğruları ve yalnızca doğruları göstermek için yapma ihtiyacını duydum. Günümüzde internet önemli bir bilgi ağı ve iletişim araçıdır, internete kişiler hakkında gerçek veya gerçek olmayan haberler çıkmaktadır. Gerçek olmayan haberlerle kişiler kamuoyunda yargısız infaz edilmekte ve kişilerin kişilik hakları ayaklar altına alınmakta ve kamuoyu önünde küçük ve suçlu duruma düşürülmektedir. Bu gerçek olmayan haberler size şu veya bu sebeplerden dolayı  husumet besleyen, sizi kıskanan, sizden menfaat elde edemeyen ve bunun gibi birçok nedenlerden kaynaklanmaktadır.

Bugün internete girdiğinizde aşağıdaki başlıklar altında şahsımla ilgili haberler çıkmaktadır. Bunları tek tek aşağıda yazdım ve bu iddia ve karalamaları mahkeme kararları, tekzipler, ve belgelerle kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Böylecede bütün gerçekleri siz değerli kamuoyu öğrenmiş olacak ve şahsım adına bu karalamaların gerçek olmadığını belgeleriyle göreceksiniz. Herşeyi size belgeleri ile ispat ediyorum. Beni haksız şekilde internet ortamında suçlu duruma düşürmek isteyenlerede bunlar tokat gibi bir cevapımdır.

Iddialar: www.google.com ‘a  girildiği ve ismimi yazdığınız zaman çıkan haberler.

 

İddia 1: Sabah Arka Kapak 29 Temmuz 1998 tarihli www.sabah.com.tr  haber portalında çıkan haber, beni ceset torbsı patronu gösteren tamamen mesnetsiz yalan bir haber, bu habere tekzip avukatım aracılığı ile gönderdiigim tekzibimi okuduğunuzda gerçekleri rahatlıkla görebilirsiniz, ceset torbası ile ilgili uzaktan yakından hiçbir ilgim ve bilgim olmadığı gibi bir Siyaset bilimi ve Uluslararası ilişkiler hocası olmamdan dolayı tamamen teknik konuları içeren bir standart için benim bir standart hazırlamamın akıl ve mantık ile izah edilemez.

Gene Sabah Gazatesinin 14 Ocak 1998 tarihi ve gazatenin 25.sayfasında yer alan  “Trilyonluk Vurgun” konulu şahsımla ilgili tamamen yalan ve mesnetsiz haberinden dolayı Sabah Gazatesini mahkemeye verdim ve Küçükçekmece Birinci Asliye Hukuk Mahkemesi Sabah Gazatesini haksız bularak şahsıma ogünün parası ile 1.000.000.000 Miyar T.L tazminata mahkum etti(Mahkeme Kararı, Esas no: 1998/373, Karar no: 2000/610).

Gene aynı konuda: Sabah Gazetesi Kapak, 29 Temmuz 1997 tarihli www.sabah.com.tr  de çıkan “ Torba’da TSE Başkanı çıktı” isimli haber, bu haberi yukarıda bahsettiğim gibi Belge 2!de gösterilen belge ile  tekzip ettim. Sonradan öğrendiğime göre dönemin Sabah Gazetesi idaresi ile dönemin Türk Standart’lar Enstitüsü arasındaki sürtüşmeden dolayı TSE’ başkanının tanıdığı kişlerde başkanı yıpratmak için yalan haberlerin bir parçası olmuşlar, bende bu sürtüşmenin bir kazazedesiyim.

Gene aynı konuda, www.hurriyet.com.tr haber portalında 4.9.1997’de çıkan “İşte Ceset Torbası patronları”, aynı habere yakın bu haberde yukarıda izah ettiğim gibi Sabah gazetesinde tekzip ettiğim tekzibin ayni konusudur.

 

27 Ekim 1997 gunku TBMM Genel Kurul tutanaginda sahsim hakkinda hic arastirilmadan tutanaga yazilan yazilar tamamen gercek disidir, Tarafimdan konu ile ilgili tutanakta iddia edilen hususlarin tamamen gercek disi duzmece hususlar oldugu TBMM baskanligina bildirilmistir.